Požymiai, kurie parodo Vitamino D perteklių organizme

Nors vitaminų trūkumas gali sukelti didelę tam tikrų ligų riziką, bet svarbu žinoti kada reikia sustoti. Štai kaip vitamino D perteklius gali pakenkti jūsų sveikatai.

Svarbu:

  • D vitamino trūkumas gali padidinti rachito ir osteoporozės riziką.

  • Ironiška, kad didelis vitamino D kiekis taip pat gali prarasti kaulų tankį.

  • Perteklius vitamino D gali neigiamai paveikti jūsų inkstus. 

Jūs visi žinote, kaip gyvybiškai svarbus vitaminas D yra jūsų sveikatai ir kaip jo trūkumas gali jums pakenkti. Vitaminas D vaidina svarbų vaidmenį išlaikant jūsų ląsteles geros sveikatos būklės ir yra būtinas kalcio absorbcijai. Kai kurie žmonės stengiasi kompensuoti savo vitamino D poreikius valgydami maisto produktus, turtingus šia pagrindine maistine medžiaga, o kai kurie bando daryti tą patį ir vartodami vitamino D papildus. Tačiau norint kompensuoti kūno poreikius, kai kurie žmonės šį trūkumą užpildo daugiau nei reikia. 

Požymiai nusakantys Vitamino D perteklių:

Kalcio perteklius:

Vitaminas D yra svarbus kalcio absorbcijai jūsų organizme. Tačiau, kai perpildote vitamino D per daug, jūsų kalcio kiekis padidėja. Jis gali suteikti jums nemalonių simptomų, kurie nekenkia sveikatai. Tai gali būti dažnas šlapinimasis, pykinimas, virškinimo sutrikimas, per didelis troškulys ir dezorientacija. 

Kaulų tankio sumažėjimas:

Ironiška, kad didelis vitamino D kiekis taip pat gali sumažinti kaulų tankį. Perteklius vitamino D sukelia vitamino K trūkumą; Vitaminas K yra atsakingas už kraujo ištraukimą iš kalcio ir jo išleidimą į kaulus. Taigi, net jei kalcis patenka į jūsų kūną, jis yra nenaudingas, jei jis nepasiekia jūsų kaulų ir tik lieka jūsų kraujyje. 

Inkstų sutrikimai:

Per daug vitamino D gali neigiamai paveikti jūsų inkstus, nes taip pasireiškia didelis toksiškumas kraujyje. Jūsų inkstų darbo krūvis gali staiga padidėti, o kraštutiniais atvejais gali būti padaryta didelė žala. Pernelyg didelis kalcio kiekis kraujyje taip pat gali sukelti inkstų akmenis. Netinkamai siekiant pašalinti toksinų perteklių, jūsų kūnas galų gale gali sukaupti jų dar daugiau, o tai gali sukelti inkstų ligas. 

Virškinimo sutrikimas:

Bet kokia jūsų organizmo imuninės sistemos sutrikdymo forma gali sukelti ligų paplitimą. Perteklius vitamino D gali sukelti pilvo spazmus, pykinimą ir kitas virškinimo sutrikimų formas. Jūs taip pat galite prarasti per daug svorio per labai trumpą laiką, o tai nėra sveika, net jei esate nutukęs. 

Silpni ir pavargę raumenys:

Didelis vitamino D kiekis yra stipriai susijęs su nuovargiu. Tai yra dėl to, kad kraujyje yra daug kalcio, o ne kauluose. Raumenys negauna maistinių medžiagų, kurias jiems reikia pajusti energiją, ypač geležį ir baltymą. Tai vienas iš labiausiai nepastebimų simptomų, kurie gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Vidurių užkietėjimas:

Perteklius vitamino D gali apsunkinti galimybę lengvai tuštintis ir net susidurti su pernelyg apsunkusiu skrandžio skausmu. 

Norėdami gauti daugiau informacijos ar užbėgti blogai savijautai visada pasitarkite su specialistu arba savo gydytoju. Atsakingai rūpinkitės savo sveikata, juk, gera savijauta kiekvienam iš mūsų yra svarbiausias dalykas.