Kas sukelia Alzheimerio ligą?

Kas sukelia Alzheimerio ligą?

Daugelis tyrėjų teigė, kad toksinio beta-amiloido kaupimasis smegenyse sukelia Alzheimerio ligą. Tačiau naujas tyrimas pateikia keletą įrodymų, prieštaraujančių šiai sekai.

Vis dėlto tyrinėtojai vis dar patiria nuostolių, kodėl ši liga, kuriai būdingas atminties sutrikimas ir daugelis kitų pažinimo problemų, atsiranda pirmiausia. Kol tyrėjai visiškai nesupras ligos atsiradimo priežasties, jie nesugebės išraststi tinkamų vaistų ar tinkamo gydymo.

Iki šiol tarp ekspertų vyravo hipotezė, kad pernelyg didelis potencialiai toksiško baltymo – beta-amiloido kaupimasis smegenyse sukelia Alzheimerio ligą.

Tyrėjai teigė, kad beta-amiloidinės plokštelės sutrikdo ryšį tarp smegenų ląstelių, todėl gali sukelti kognityvinės funkcijos problemų. Nors tyrimas rodo, kad beta amiloido susidarymas siejasi su Alzheimerio liga, jis iš tikrųjų negali sukelti šios ligos.

Mokslo bendruomenė ilgai galvojo, kad amiloidas skatina neurodegeneraciją ir pažinimo sutrikimus, susijusius su Alzheimerio liga.
Jautrios neuropsichologinės matavimo strategijos subtilius pažintinius pokyčius užfiksuoja daug anksčiau, nei manyta anksčiau.

Ekspertai lengvą kognityvinį sutrikimą apibūdina kaip pažinimo sutrikimo būklę, sunkesnę nei ta, kurią paprastai patirtų su amžiumi, tačiau dar nėra pakankamai sunki demencijos diagnozei nustatyti. Vis dėlto nedidelis kognityvinis sutrikimas daugeliui žmonių pasireiškia demencija.

Kas yra „Obj-SCD“?

Savo dokumente tyrėjai juos apibūdina kaip „sunkumus ar neveiksmingumą atliekant kai kurias jautrias kognityvines užduotis, net jei bendras neuropsichologinis profilis yra normalus.

Tai yra patyrusių, subtilių kognityvinio funkcionavimo problemų, atsirandančių nesant matomų smegenų požymių ar psichologinių problemų, matas. Norėdami išsiaiškinti, ar kažkas susiduria su „Obj-SCD“, tyrėjai, be kitų veiksnių, įvertina, kaip efektyviai tas asmuo gali išmokti ir išsaugoti naują informaciją. Sergantiems Obj-SCD, yra didesnė lengvo pažinimo sutrikimo ir demencijos formų rizika.

Be to, žmonių, sergančių Obj-SCD, smegenų skenavimas parodė, kad šiems asmenims smegenų materija sumažėjo regione, vadinamame žarnyno žieve. Sergančių Alzheimerio liga, entorhinalinės žievės tūris mažėja. Tai reikšminga, nes šis smegenų regionas vaidina svarbų vaidmenį atmintyje ir erdvinėje orientacijoje.

Kognityviniai pokyčiai gali įvykti prieš sukaupiant reikšmingą amiloido kiekį. Panašu, kad mums gali tekti sutelkti dėmesį į kitokių nei amiloidų, tokių kaip tau, gydymo tikslus. Labiau susijusius su mąstymo ir atminties sunkumai, kurie daro įtaką žmonių gyvenimams.

Nors Alzheimerio ligos biomarkerių atsiradimas sukėlė revoliuciją tyrimų ir mūsų supratimo apie ligos progresą metu. Daugelis šių biomarkerių ir toliau yra labai brangūs, neprieinami klinikiniam naudojimui arba nėra prieinami tiems, kurie serga tam tikromis sveikatos problemomis.

Asmenų, kuriems rizikuojama išsivystyti į (Alzheimerio ligą), nustatymas naudojant neuropsichologines priemones, gali pagerinti ankstyvą aptikimą tiems, kuriems priešingu atveju gali būti netinkama brangesnė ar invazinė patikra