Kodėl svarbu apšiltinti būstą?

Kodėl svarbu apšiltinti būstą?

Šalyje vis greičiau judant renovacijos traukiniui, visi, net tie, kurie paprastai būname šalti ir abejingi naujovėms suklūstame,  kodėl visgi masinis šiltinimo procesas taip suaktyvėjo? Negi visi masiškai namus pradėjo šiltinti, nes tai tik dar viena madinga tendencija, kurią po 10 metų prisiminsime kaip dar vieną „oro tarpo sienoje“ metodą?

Kas nežino, galiu paminėti, kad buvo tokia ypatinga pastatų šiltinimo technologija –  statant pastatą jo sienoje palikti oro tarpą, nes pagal fizikos dėsnius, oras yra labai prastas šilumos laidininkas, vadinasi, tuo pačiu yra ir puiki šiltinimo priemonė. Mintis, iš tiesų, būtų nuostabi, jei ne vienas BET. Oras yra puikus šilumos izoliatorius esant tik tam tinkamoms sąlygoms.  Šiuo atveju oro tarpas tarp dviejų plytų sienų yra tik dar vienas didžiulis kaminas, kuris visą šilumą traukia lauk taip sukurdamas tik milžiniškus šilumos nuostolius.

Dabar laikai jau pasikeitė, mokslas susivienijęs su verslu sukūrė gaminius, kurie palyginus su senaisiais metodais atrodo kažkas stebuklingo.

Pernelyg nenukrypstant į lankas grįžtame prie temos, kodėl visgi svarbu apšiltinti būstą?

Dabar tiek žalmargiuose TV ekranuose, tiek interneto informacijos pelkynuose pilna žinių apie tai, kaip svarbu šiltinti pastatus ir kad už per pirmus 10 metų šildymui sutaupytus pinigus galėsime nusipirkti 3 klasės BMW iš salono. Aišku, spalvos šiek tiek sutirštintos, bet esmė, manau, aiški. Po viso to priverstinio informacijos srauto daugumai terminas „būsto apšiltinimas“ pirmiausia kelia asociacijas su šiltais, jaukiais namais ir sumažėjusiomis pastato šildymo išlaidomis, kitaip tariant, galimybe sutaupyti per likusį būsto gyvavimo laiką.

Finansiniai reikalai mūsų įtemptuose gyvenimuose, žinoma, svarbūs, tačiau visi pamirštame kitą, daug svarbesnę, gyvenimo pusę.  Šiltas ir jaukus būstas tai ne tik komfortas, tai – sveikesnis gyvenimas, streso organizmui mažinimas normalizuojant kambario temperatūrą tiek žiemos, tiek vasaros metu. Tik teisingai apšiltintuose būstuose sienos nerasoja, jose nesiveisia pelėsis. Statistiniais tyrimais įrodyta, kad vaikai, augę namuose, kurie yra tinkamai apšiltinti, tinkamai ventiliuojami, daug rečiau serga kvėpavimo takų ligomis ir alergijomis.

Taupykite ne tik pinigus, taupykite ir sveikatą!