Naujausias testas galintis parodyti jūsų kraujyje esančią kiekvieną žinomą bakterinę infekciją tuo pačiu metu

Naujausias testas galintis parodyti jūsų kraujyje esančią kiekvieną žinomą bakterinę infekciją tuo pačiu metu

Kaip bebūtų sepsio bakterija kiekvienais metais aptinkama vis pas daugiau žmonių. Neretai jis būna net mirtinas atvejis.

Šių laikų galinga diagnostikos sistema gali gerokai sumažinti panašius atvejus kaip sepsis. Pirmą kartą atlikus tyrimą, kuris vienu metu gali aptikti visas žinomas žmogaus patogenines bakterijas, tuo tarpu identifikuojant genus. Atlikus tyrimus ir nustačius diagnozę galima išsaugoti daugybei žmonių gyvybes.

Kai bus galutinai patvirtintas šis klinikinis naudojimas suteiks gydytojams galingą priemonę greitai ir tiksliai aptikti visas žinomas patogeniškas bakterijas. Įskaitant tas, kurios sukelia sepsį, vieną iš pagrindinių mirties priežasčių.

Šiuo metu labiausiai paplitusi sepsio diagnostikos forma yra bakterijų kultivavimas kultūroje. Kurios dažniausiai gali užtrukti nuo dviejų iki kelių dienų. Šiuo metu tyrimų rezultatus pateikia per 70 valandų, tačiau pasikliaujant nauja atkeliaujančia diagnostine sistema tyrimo rezultatą galės sužinoti tiksliau ir greičiau.

Nors ši sistema gali identifikuoti 207 virusų žinomų taksonų, kad infekuoja stuburinius. Eina toliau ir gali aptikti 307 skirtingų žinomų patogeninių bakterijų parašų DNR. Tuo pačiu metu įvertinant jų virulentiškumą ir atsparumą antimikrobinėms medžiagoms.

Atsižvelgiant į kitą pažangiausią patogenų identifikavimo priemonę – polimerazės grandininės reakcijos su polimerazės grandinine reakcija (PGR) sistemomis – gali būti tik 19 patogeninių bakterijų ekranas, tai yra didžiulis žingsnis į priekį ir paradigmos poslinkis sveikiems.

Tiksli, ankstyva diferencinė infekcinių ligų diferencialinė diagnostika ir žinios apie vaistų jautrumo profilius sumažins mirtingumą, sergamumą ir sveikatos priežiūros išlaidas.

„BacCapSeq“ veikia naudojant 4,2 milijono molekulių, vadinamų oligonukleotidais, kurie veikia kaip genetiniai zondai, prisijungdami prie DNR sekų kraujo mėginiuose pasislėpusių bakterijų. Tai ne tik bakterijų aptikimas, bet ir žinomų antimikrobinių genų žymenys.

Kadangi tyrimas yra kokybinis, o ne kiekybinis bakterijų identifikavimo požiūriu, jis negali pakeisti PGR tyrimų scenarijaus, kai svarbu žinoti bakterijų kiekį.

Be to, tik taip gerai, kaip mūsų genetikos žinojimas apie esamus patogenus – naujoji neįprasta bakterija, kuri nuo žinomų ligų sukėlėjų skiriasi daugiau nei 40 % savo kodavimo seka, tokiu būdu ji gali būti nepastebėta.

Transformavę būsimą bakterijų ir virusų diagnozės kraštutinumą, mokslininkai dabar nesnaudžia dirba su kita sistema, kuri gali padaryti tą patį grybelinėms infekcijoms.