Patalpų drėkinimas

Patalpų drėkinimas

Mūsų namų mikroklimatas turi didelę įtaką sveikatai. Tinkama oro drėgmė yra būtina, jei norime namie gerai jaustis. Sunkiausia palaikyti tinkamą drėgmės pusiausvyrą yra atvėsus orams, šildymo sezono metu. Šildymo prietaisai iš gyvenamųjų patalpų išgarina labai daug drėgmės ir oras tampa itin sausas. Todėl šaltuoju metų laiku yra būtina drėkinti patalpas.

Jei drėgmės lygis pernelyg žemas, gali atsirasti sveikatos sutrikimų: odos, nosies gleivinės, bei kvėpavimo takų išsausėjimas, gali varginti viso organizmo imuninės sistemos susilpnėjimas ir sumažėjęs atsparumas peršalimo ligoms. Viršutinių kvėpavimo takų gleivinės išsausėjimas atveria kelią infekcijoms. Jeigu oras sausas, alergenai nenusėda ant žemės, ir valant namus drėgna šluoste jie nepasišalina. Jie sklando ore, tad padidėja rizika, kad pateks ten, kur nereikia, ir išsivystys alergija. Jeigu oras per sausas, nukenčia oda – ji greičiau praranda elastingumą, stangrumą, kiekviena organizmo ląstelė greičiau sensta.

Norint sužinoti kokia oro drėgmė jūsų namuose, geriausia išmatuoti su drėgmės matuokliu. Jei jo neturite, išsiaiškinti koks pas jus oras galite stebėdami aplinką. Pirmas ženklas, kad namuose per sausa – jei vis dažniau prisilietus prie įvairių paviršių jus nukrato statiniai elektros krūviai. Antras būdas – atidžiau pasižiūrėkite į baldus iš medžio drožlės plokščių ir dažytus paviršius. Įvairūs įtrūkimai ir didėjantys tarpai praneša apie pavojingai sumažėjusią oro drėgmę. Galiausiai stebėkite savo kūną – sausėjanti oda ar išsausėjusi nosies gleivinė rytais taip pat praneša, kad aplinkoje per mažai drėgmės.

Oro drėgmė turėtų būti tarp 40 – 60 proc. santykinės drėgmės. Sausas oras kenksmingas ne tik žmogaus sveikatai, bet ir augalams, gyvūnams, mediniams baldams, meno kūriniams, muzikos instrumentams.

Nors mes ir esame ne pačioje palankiausioje gamtinėje zonoje, nes daugelio kambarinių augalų tėvynė yra drėgni atogrąžų miškai. Kur oro drėgmė yra 80–90 procentų, todėl jiems sunku ištverti sausą kambarių orą. Augalų lapai išgarina vandenį ir tokiu būdu, padidina oro drėgmę, darydami patalpų klimatą palankesnį gerai žmogaus savijautai. Žinoma, patalpų klimatui pagerinti pirmiausia reikia rinktis tokius kambarinius augalus, kurie gali išskirti pakankamą drėgmės kiekį. Jeigu jūs sudarysite galimybę, augalai patys galės sau padėti. Paprasčiausiai sugrupuokite juos taip, kad augalai, kurie išgarina daug drėgmės atsidurtų šalia tų augalų, kuriems būtina didelė oro drėgmė.

Palaikyti tinkamą oro drėgmę namuose ir išsaugoti sveikatą bei puikią savijautą gali padėti oro drėkintuvas. Oro drėkintuvai padeda pagerinti oro kokybę ir sumažinti sauso oro sukeliamus simptomus. Sausųjų žiemos mėnesių metu, kai veikiančios oro šildymo sistemos išsausina orą, drėkintuvai yra puikus būdas sugrąžinti orui būtiną drėgmę.

Ultragarsinis oro drėkinimas – tai naujausias išradimas šioje srityje. Ultragarsiniai drėkintuvai vieni geriausių patalpų valytojų. Vanduo ultragarsiniame drėkintuve pašildomas iki 80 laipsnių, tai leidžia sunaikinti didelę dalį virusų. Šiuose oro drėkintuvuose yra sumontuotas prietaisas, nustatantis drėgmės lygį patalpoje. Tai leidžia reguliuoti drėgmės lygį patalpoje. Jie pasižymi aukšta kokybe, efektyvumu, minimaliu triukšmu ir mažomis energijos sąnaudomis. Gyvenant šalto klimato sąlygomis, patariama naudoti šiltus garus skleidžiantį drėkintuvą. Naudojant šiltus garus skleidžiantį oro drėkintuvą atrodys, kad kambaryje yra šilčiau, naudojant vėsius garus skleidžiantį oro drėkintuvą, efektas yra priešingas.

Ultragarsinis drėkintuvas garus gamina vibracijos dėka. Vibracija vandenį suskaido į mikrodaleles ir jas paskleidžia į aplinką šalto arba karšto rūko pavidalu. Taip iš jų sukuriamas rūkas, kuris, patekęs į sausą orą, jį drėkina. Šios rūšies įrenginiai pranašesni ir tuo, kad veikia itin tyliai – jie skleidžia mažiau nei 25 decibelų stiprumo garsą. Todėl juos galima statyti ir miegamajame. Ultragarsiniam oro drėkintuvui rekomenduojama naudoti filtruotą arba distiliuotą vandenį.