Pelės namuose

Pelės namuose

Pelės nėra laukiami ir pageidaujami svečiai mūsų namuose. Vos tik pajutusios pirmuosius šalčius rudenį skuba ieškotis šiltesnio guolio, kur galėtų jaukiai peržiemoti, bet ir ieško mūsų sukauptų maisto atsargų žiemai. Pelės mielai renkasi rūsius ar sandėliukus ar net įsidrąsinusios neretai apsilanko ir virtuvėje, kur maisto tikrai netrūksta.

 

Pirmieji požymiai, kad namuose atsirado pelių gali būti girdimas krebždesys sienose ir lubose, kai pelės bėgioja taip pat ir blogas kvapas, tai pelių išmatos arba šlapimas ypač palei sienas. Šie mažieji graužikai į namus pareina pro menkiausią plyšelį. Todėl gerai apžiūrėjus ir pamačius, bet kokią įtartiną ertmę, pro kurią galėtų į namus įsibrauti nepageidaujami svečiai reikia kuo skubiau užsandarinti, o tai padaryti geriausiai su tinko mišiniu, kad vėl neprasigraužtų ertmių.

 

Pelės namuose ne tik nekviesti svečiai, kurie ne tik sukelia triukšmą namuose, bet ir gali pridaryti daug žalos. Visgi pelės yra maži graužikai, kurie norėdami patekti ten, kur jiems reikia. Pelės į namus užsuka  pasigaląsti dantis gali apgraužti baldus, apdailas ir net laidus. Tokiu atveju gali ištikti didelė bėda ne tik sugadintas namų interjeras, bet gali būti sukeltas gaisras. Ateidamos į namus kartu su savimi jos atsineša ir žmonių sveikatai pavojingų ligų, tai yra leptospirozė, jersiniozė, tuliaremiją, listeriozė, pseudotuberkuliozė, trichineliozė, salmoneliozė, taip pat encefalitas ir Laimo liga. Tam, kad išvengtume šių nemalonių problemų privaloma imtis veiksmų, kad to išvengtume.

 

Pelės namuose vengia užsukti į tuos namus, kur gyvena katinas. Bet jeigu įsibrovėliai yra drąsūs ir katino neišsigando tada vertėtų imtis griežtesnių priemonių. Dėžutės su masalu sekantis efektyviausių būdų, kaip būtų galima atsikratyti graužikų. Toje dėžutėje graužikas randa masalo ir tuo pačiu jis jaučiasi saugiai, jaukiai, lyg urvelyje, juk kaip tik to ir ko ieško šaltuoju metų mūsų namuose. Pasirinkus šį naikinimo būdą nereikia vargintis ir galvoti, kad prie nuodų prisilies naminis gyvūnas ar masalas sušlaps. Dėžutę su masalu turi būti paslepiama atokesnėje ir tamsesnėje vietoje, tam, kad graužikas jaustųsi saugiai ir nebijotų į ją įeiti.

Šitas mažas gyvūnėlis geriau tegul būna kaip augintinis uždarytas saugiai narvelyje, o ne įsibrovėlis bėgiojantis namuose.