Pelėsis

Pelėsis

Kiekvienuose namuose svečiai yra laukiami, tačiau yra toks svečias, kurio aptikti savo namuose nenori nė vienas, tai  – pelėsis. Pelėsis nesibeldžia į duris, nesako, kad planuoja užeiti, jis užklumpa staiga, dažniausiai ilgą laiką yra nepastebimas, taip darydamas žalą ne tik namams, bet ir žmonių sveikatai. Pelėsis gali atsirasti ir tapti pačių įvairiausių ligų židiniu, todėl svarbu laiku jį pastebėti ir, žinoma, pašalinti.

Kol dar nematome pelėsio, galime jį atpažinti iš nemalonaus ir specifinio kvapo patalpoje. Pajutus kvapą reikėtų pradėti ieškoti ir pelėsio židinio, kurį nesunku bus atpažinti iš balkšvų, pilkšvų ar net juodų dėmių, esančių ant įvairių paviršių. Pelėsis dauginasi žaibiškai vos tik pajunta palankią sau terpę, o namuose jį dažniausiai privilioja drėgmė ir per retas kambarių vėdinimas. Dažniausiai pelėsis „įsikuria“ vonios kambariuose, tualete, taip pat dažnai ir ant sienų tapetų. Pelėsis neretai pastebimas kai jau yra pakankamai išplitęs, nes jis „mėgsta“ įvairius užkampius, ir sunkiai matomas bei prieinamas vietas. Tuomet jo išnaikinimo procesas yra daug sudėtingesnis ir ilgesnis.

Be to, kad pelėsis neteikia namas estetiškumo ir malonaus kvapo, jis dar yra pakankamai kenksmingas ir žmonių sveikatai. Jis gali paveikti žmonių imuninę sistemą bei sukelti įvairias alergijas. Lengviausias žingsnis, kurį reikėtų išbandyti norint išvengti blogos savijautos yra pakeisti gyvenamąjį būstą į tokį, kuriame nebus pelėsio. Nevisi gali imtis tokių drastiškų priemonių, todėl pajutus blogą savijautą ir įtariant, kad dėl to gali būti kaltas pelėsis, reikėtų kuo greičiau imtis jo naikinimo ir kreiptis į medikus.

Taigi, norint išvengti šio nemalonaus ir pūkuoto svečio reikia mažinti drėgmę kambariuose ir juos nuolat vėdinti. Ruduo – tinkamiausiais metas pelėsiui atsirasti, todėl reikia rūpintis ne tik savo namų gerove, bet ir sveikata. Nėra nieko maloniau, kaip gyventi namuose,  kurių pakampėse nesislepia pilka pabaisa, galinti sutrikdyti normalų gyvenimo rimtą ir sukelti daug problemų.

Geriau visada prižiūrėti savo namus, negu vėliau ilgą laiką kovoti su šiuo, sunkiai sunaikinamu, priešu.