Sveikas būstas – sveikesnio gyvenimo perspektyvos

Sveikas būstas – sveikesnio gyvenimo perspektyvos

Beveik visą savo laiką žmonės praleidžia uždarose patalpose. Daugiausia laiko praleidžiama namuose, toliau seka darbas, parduotuvės ir kitos uždaros patalpos, ypač šaltuoju metų laiku. Buvimui gamtoje lieka tik apie 10 % laiko, todėl šiuo metu tampa vis aktualesnė ne tik sveikos gyvensenos, bet ir „sveiko“ būsto tema.

„Sveikas“ būstas apibūdinamas kaip sąvoka, kurios esmę sudaro kenksmingų medžiagų poveikio mažinimas statant namus. Tai yra labai svarbu, nes visos kenksmingos medžiagos, kurios atsiranda dėl prastų statybinių medžiagų pasirinkimo, kaupiasi ore, kuriuo mes turime pastoviai kvėpuoti būdami namuose. Ši tema, pirmiausia, itin aktuali jautriems ir alergiškiems žmonėms, tačiau dabar ja domisi ir statybas bei remontus vykdantys asmenys.

Visuomenėje itin daug kalbama apie ekologijos svarbą sveikatos būklei, todėl normalu, kad daug dėmesio skiriama ir “sveiko” būsto temai ir reikšmei. Europa lengviau priima naujoves, todėl nenuostabu, kad ten jau trečdalis Vakarų šalių gyventojų keičia savo gyvenimo stilių. Žmonės linkę į sveikesnį, ir tuo pačiu, naudingesnį ne tik sau, bet ir aplinkai, gyvenimo būdą. Tuo tarpu, Lietuvos gyventojai šią naujovę priima vangiai. Įsigyjant ar statant būstą šis kriterijus nėra esminis, ko gero, mūsų šalies gyventojams vis dar svarbiausia kaina ar kiti, nesusiję su aplinkos gerove, faktoriai.

Kita vertus, drąsiai galima teigti, kad sveiko gyvenimo būdo šalininkai greitai darys labai didelę įtaką ne tik prekybai, bet ir produktų dizainui. O tai reiškia, kad palaipsniui vis daugiau žmonių susimąstys, kad toks gyvenimo būdas nėra tik reklaminis triukas, tai, iš tiesų, yra naudinga ir privaloma kiekvienam. Žmogus būdamas sveikas ir gyvenantis “sveikame” būste saugo ne tik save ir savo šeimą, bet taip pat ir aplinką. Visi žinome, kad sveiki žmonės yra laimingesni, energingesni, kupini gyvenimo džiaugsmo.

“Sveiko” būsto pasekėjų rinka yra auganti, ir laikui bėgant tik didės. Kadangi pirmiausia orientuojamasi į individualius pasikeitimus šioje srityje, automatiškai rūpinamasi ir aplinkosauga bei kraštovaizdžio gerinimu. Pradėdami nuo mažų dalykų, iš tikrųjų padarome labai didelius ir svarbius. Įdomus faktas, kad kaip ir sveika gyvensena, taip ir sveiko būsto idėjomis, pirmiausia susižavi moterys, tai parodo, kad ne visos naujovės yra blogai, todėl jas išbandyti yra verta ir naudinga visiems.