Vandens nukalkinimas

Vandens nukalkinimas

Vanduo kone svarbiausias ir reikalingiausias dalykas žmonijoje, be jo neįsivaizduojama nė viena diena. Jis yra reikalingas ne tik žmonėms, bet ir visiems gyviems organizmams. Vanduo mums labiausiai reikalingas buityje: maisto gaminimui, asmens higienai, namų švarai palaikyti ir kt. dalykams. Tačiau kas nutinka, kai vanduo tampa kalkėtas?

Vandenyje kaupiasi ir tirpsta kalcio ir magnio druskos, kurios kietina vandenį. Kadangi vanduo yra šildomas ir veikiamas turbulencijos, vamzdynų viduje kaupiasi kalkės. Tai baltų miltelių pavidalo dariniai, kurie atsiranda dėl kieto vandens. Kad vanduo kalkėtas pastebime, kai ilgiau laiko užtrunka, ką nors verdant, blogiau putoja vanduo naudojant įvairias skalbimo priemones, žinoma, jos gadina ir buitinę techniką. Dažniausiai kalkės pastebimos virdulyje, kriauklėje, maišytuvuose  – ten, kur daugiausiai cirkuliuoja vanduo.

Panaikinti kalkių nuosėdas žmonės dažniausiai bando paprastomis, valgomosiomis, buitinėmis priemonėmis, dažniausiai pasitaikančios yra actas, citrina, soda, kepimo milteliai ir daug kitų. Kalkes bandoma naikinti ir įvairiomis tabletėmis, skysčiais, filtrais. Yra tam ir specialiai skirtų įrenginių, padedančių kalkes panaikinti. Vienas jų, elektromagnetinis “Dropson” įrenginys, saugantis ir vandentiekį, ir buitinę įrangą nuo kalkių atsiradimo. Kitas prietaisas “Profikalk plus-x”, jo pagalba šildant vandenį kalkės virstą į “dumblą”, todėl jis nenusėda ant vamzdynų sienelių. Šis prietaisas palaiko reikiamą „gero“ vandens balansą.

Nevalant kalkių nuosėdų yra rizikuojama, kad kalkės ims sėsti vis intensyviau, jų sluoksnis vis storės ir to pasekoje užsikimš vamzdynai. Kiekvienas žmogus sprendžia pats, kokia priemonė jam atrodo efektyvesnė: ar jam pakanka kartkartėmis išvalyti virdulį, ar jis nori, kad pats vanduo atitiktų “sveiko” vandens reikalavimus. Svarbiausi rodikliai tikrinant vandens kokybę yra tokie patys kaip ir ragaujant maisto produktus: spalva, skonis, kvapas. Todėl būtina žinoti, kokį vandenį geriate ir kasdien naudojate buityje. Ne veltui sakoma, kad vanduo yra gyvybės šaltinis, todėl svarbu pasirūpinti, kad būtent tokią, o ne priešingą funkciją, jis ir atliktų.