Dulkės namuose

Ne retam patinka, kad jų namų namus puošia puikus gražiausiais raštais išmargintas didžiulis kilimas. Bet kitam dar labiau nei kilimas patinka gražuolė kiliminė danga, kuria būna padengtos ne tik svetainė, o ir miegamasis. Žinoma, atrodo, kad kilimas ar kiliminė danga atrodo daug patraukliau ir išvaizdžiau ar gal net prabangiau. Bet laiku bėgant nebesinori būti namuose, nes juos užkariavo nelauktas ir nemielas svečias - dulkės. 

 

Atrodo dulkės tokios nekaltos mažos vos kartais matomos dalelės, bet vargo ir kantrybės pareikalauja tikrai nemažai. Ir daugeliui yra įdomu kaip ir iš kur jos atsiranda. Labai daug dulkių patenka į namus iš lauko nuo pravažiavusių mašinų, žiedadulkės. O jos atsiranda per laiką dylant baldams, apdailos detalėm, nuo knygų ar laikraščių. Nemažai dulkių palieka ir pats žmogus, tai negyvos odos ląstelės. Dulkių padaugėja esant namuose naminiui augintiniui (negyvos odos dalelės, plaukai) ar esant vaikui nuo didelio pastovaus judėjimo. O patys didžiausi dulkių „kaupikai“ yra kilimai ir kiliminės dangos, juos sunku ypatingai švariai išvalyti. 

 

Dulkės sukelia rimtas problemas ne tik suaugusiam žmogui, bet jos dar rimtesnės tampa, kai namuose yra mažų vaikų. Sunkios dulkių dalelės greičiau nusėda ant horizontalių paviršių, o lengvos sklando ore ir nereta papuola į kvėpavimo takus. Nesirūpinant dulkių šalinimu laikui bėgant išsivysto alergija, pradeda sausėti akys, alerginė astma. Alergija paūmėja pradėjus vėsti orams, prasidėjus šildymo sezonui. Tuo metu kai daugiau laiko praleidžiame uždaroje patalpoje ir mažiau vėdinama. 

 

Todėl suprantama, kad esant už lango šiltiems orams daugelis didesniąją laiko dalį praleidžia lauke. Vis daugiau žmonių renkasi ilgus pasivaikščiojimus atokesnėse vietose, kur švaresnis ir gaivesnis oras. Norėtųsi, kad gaivus ir švarus oras nuolat būtų ir pas kiekvieną namuose. Nesinori namuose, kaip užburtame rate nuolat „kariauti“su dulkėmis.